Aktuální slovíčka od Míry Procházky

 

AKCE V IVANČICÍCH JE PRO NEDOSTATEK PŘIHLÁŠENÝCH TANEČNÍKŮ BOHUŽEL ZRUŠENA.

Věřím, že tuto nepříjemnou situaci pochopíte.

Přeji hezký den! Míra.

 

 

Aktuální slovíčka 21.6.2022

Milí taneční přátelé!

Už jsou to takřka dva měsíce, co jsem napsal nějaká, alespoň trochu smysluplná, „Aktuální slovíčka“.  Mezi tím se tam několikrát objevilo pár pragmatických informací.

 

Dnes před polednem začalo léto. Voda na Lipně láká ke koupání (alespoň ty, kdo se ve třetí třídě netopili při školním kurzu v krytém českobudějovickém bazénu, kde byl odkrytý kanálek a já do něj zapadl, zašprajcoval se, nikdo si nevšiml, že jedno dítě chybí, a od té doby, poté co jsem nohu do krve rozedřenou z kanálku vyrval koupání fakt nemusím), bylinky na sítech voní, aby za sychravých podzimních a mrazivých zimních večerů udělaly člověku radost, ptáci od svítání řvou jak pominutí, díky otevřeným oknům při teplých nocích je člověk vnímá sotva začnou štěbetat, ryby berou, jak kdyby týden nežraly, přesličky a jiné rostlinné haraburdí na květinových i zeleninových záhonech rostou jak z románu Den Trifidů, zkrátka nádhera. Do toho začínají růst houby. Co dřív? Sekat zahradu, plít, dělat propagaci nebo konečně vymalovat?

 

Před chvílí mi Hanka s Medvědem odsouhlasili návrh letáčku na 31. CSDCTS. Bude to tentokrát komornější, ale o to příjemnější. Opět ve Svratce. Na podzim se můžeme těšit i na akci pro dospělé v Bludově. Chystáme i několik dalších, menších akcí. A samozřejmě nebude chybět ani tradiční Summer Square Dance Party na konci srpna v Loučovicích. Jak jinak, než s hostujícím callerem Davidem Dvořákem za callerským mikrofonem.

 

A tak mi dovolte, abych vám popřál úplně báječné prázdniny, skvělé léto plné úžasných zážitků a hlavně hodně zdraví a pohody po celé nastávající dva měsíce, abychom se na podzim mohli setkat na tanečním parketu plni elánu, sil a dobré nálady.

Hezké léto!

     Míra Procházka

 

 

 

Aktuální slovíčka 23.4.2022

Milí taneční přátelé!

Sedím v sále loučovického kulturního domu a mám velkou radost. Šumaváček se pomalu dostává do aktivity, jakou překypoval před covidem. V březnu soustředění v Loučovicích, pak víkendová akce v Jindřichově Hradci, na zelený čtvrtek následovalo soustředění ve Vyšším Brodě, včera line dance seminář s Davidem Dvořákem pro méně zkušené, nyní seminář A1 a A2 pro pokročilé.

Prostě se to naše tancování opět pěkně rozjelo a kdo je aktivní, tak i přesto, že kroužek kvůli mým pracovním či zdravotním důvodům několikrát odpadl, pokročil ve svých znalostech pěkně dopředu. A tak nezbývá, než si přát, aby to tanečnicím a tanečníkům Šumaváčku vydrželo a abychom se už mohli začít věnovat naplno square dancingu. Už jsme s ním nenápadně začali.

 

Krásné jarní dny přeje

    Míra Procházka

 

 

 

 

 

Níže si můžete prohlédnout fotky z již neaktuálních slovíček.
 
Myška, křeček, křepelky, tři koťátka, zakrslý králíček. O to jsme se rozrostli od května. Opravdu se nenudím...
 
 

 

 

 

 

 

 

Nahoře: Tak to jsme my dva. Šumavští braši, kteří si letošní zimy užívají plnými doušky.

 

 

  

A ještě přikládám pár obrázků z toho, jak jsme se měli během koroprázdnin.

  

Mikroskop nás baví. Otevírá se nám úplně nový svět...

Obrázky z výprav za poznáním.

Nahoře: Zvědavě vykukující larvičky chrostíků ze své schránky.

Dole: Další dva chrostíci, dřípatka horská, poznali jste larvu vážky? A ještě sýkora uhelníček a jeden pavouček.

  

    

Bobři jsou hodně pracovití.

Bobří hráz.

Když objevujeme zaniklé osady nalézáme krásná místa.

No není nádherná?

Bylinky a sazeničky ve verandě.

Ten bobr se nemohl rozhodnout, kde bude hlodat...

 

O svatojakubské noci jsme nasbírali devatero kouzelných bylin, uvařili kouzelný čaj, zapálili slavnostní táborák (byť jen ve stolním provedení) a pak jsme si hezky vyprávěli.

Fešanda z vyrovnávačky.

Otakárek fenyklový

 

Pijavku koňskou zná každý, ale už jste viděli splešťuli blátivou? Ano, tu, co znáte z Ferdy a ze Včelích medvídků.

Mladí hydrobiologové v akci.

 

 

 

Dole uvidíte fotky z již smazaných "Aktuálních slovíček".