29. CSDCTS 

Celostátní setkání dětských country tanečních souborů 

Střelice u Brna 

12.-14.duben 2019
 
 
 
 
 
Aktuální slovíčka od Míry Procházky

 

Milí taneční přátelé!

To máte vápno. Cement. Barvy krycí. Barvy izolační. Penetrační nátěry. Majzlíky, šrouby, hřebíky. Dlažbu. Obkládačky. Lepidla. Tmely. Jističe. Kabely. Zásuvky. Vypínače. Lišty. Hmoždinky. Trubky. Těsnění. Sifony. Kanálky. Baterie. Dřez…Jen ten pan Lorenc už mi chybí, aby mi řekl, zda to uvezu. A když si večer urvaný sednu s dětmi k Večerníčku a dávají Pata a Mata, nějak si nemohu pomoci, ale jejich příběhy jsou mi hodně, ale hodně povědomé.

Zkrátka jsme se pustili do zvelebování baráčku. Když jsem před pár dny mluvil s Chobotem, postěžoval jsem si mu na vítr v peněžence. „A on ti nikdo neřekl, že když budeš nakupovat, budou ti mizet peníze?“, povídal. Nikdo mi to neřekl. To jsou dneska lidi. Jenže kromě drobností v prvním odstavci to je ještě instalatér, kominík, elektrikář, zedník na podlahu, obkladač. Všichni děsně vytížení, takže čím víc jim připravíme podklady pro jejich práci, tím snadněji je získáme. Ale že by to díru ve šrajtofli nějak ucpalo, se říci nedá. Ale bude to hezké.

K tomu všemu tahá za ruce zahrádka. Bylo by mi líto promarnit celou jednu sezónu kvůli budovatelskému úsilí a nemít vlastní hrášek, jahody, kopr, cukety, rajčata, pórek, libeček, ačokču, tymián, pažitku, fazole, kukuřici, okurky, papriky, feferonky, dýně, levanduli, petržel… A tak o přestávkách pleji, zalévám, okopávám, sekám…

Je to paradoxní, ale s velkou chutí večer usedám k počítači a věnuji se papírům, tanečkům, propagaci. Byť mě po celodenní dřině na baráčku a zahradě bolí skoro všechno a brzy mě ukecá postel, abych ji až do rána zahříval.

O to víc se také těším na taneční parket, přesněji za mikrofon, kde si odpočinu. A odtahání aparatury je najednou úplná sranda oproti kubíkům betonu odvozeným do patra.

Tak vám přeji krásné pozdně jarní dny a těším se na setkání na tanečním parketu. Třeba v pátek v Ivančicích.

 

                Míra Procházka

 

 

Následující řádky ještě nějakou dobu na těchto stránkách ponechám, protože jsou pro nás opravdu důležité. Prosím, mrkněte na ně a až si budete kupovat něco přes internet, vzpomeňte si na nás. Díky.

Míra Procházka

(Napsáno 15. prosince, ale stále platné.) Škoda, že jsem Šumaváček do GIVT.CZ přihlásil až teď a ne o měsíc dřív, když jsme všichni pomáhali Ježíškovi pořídit dárky a mnozí právě přes internet. Jenže teprve včera mi volal operátor této firmy s nabídkou. V rámci možností jsem si tuto firmu prolustroval, a jelikož nejevila známky podvodné společnosti, rozhodl jsem se Šumaváček do tohoto portálu přihlásit. Jestli nám chcete nejen před Vánoci, ale i příští rok finančně pomoci a přitom Vás to nebude stát ani korunu, zkuste nakupovat právě přes portál GIVT.CZ. Zastupují mnoho set e-shopů, včetně takových, jako mall.cz, deichmann.cz, levneucebnice.cz a spoustu, spoustu dalších. Nakupování na tomto portálu je velice jednoduché (kdo mě zná, jaký jsem počítačový antitalent, ví, že pokud napíši „velice jednoduché“, je to pravda). Pokud chci nakoupit přes internet, zadám GIVT.CZ, na titulní straně mrknu, jestli můj oblíbený eshop zastupují (jejich abecední seznam najdu v okénku „Nakupuji na“…), v kolonce (či okénku) „Přispívám na“ zadám toho, komu chci přispívat (čili square dance club šumaváček, spolek) a pak už nakupujete na svém oblíbeném eshopu, jak jste zvyklí. Nezaplatíte ani korunu navíc. GIVT.CZ dostává od eshopu provizi za zprostředkování obchodu a o tuto provizi se půl na půl dělí s neziskovkou, kterou chce podpořit.

 

Proto prosím, pokud ještě přes GIVT.CZ nenakupujete pro někoho jiného, zkuste to pro nás. Zkoušel jsem to a skutečně ceny nejsou navýšené.

 

Pokud Vás zajímá, nač příspěvky od této společnosti použijeme, pak vězte, že to bude CSDCTS ve Střelicích.

 

Díky a krásné těšení na Ježíška!

 

         Míra Procházka

 

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 
     

    

 
 

 

TOPlist