30. CSDCTS 

Celostátní setkání dětských country tanečních souborů 

Střelice u Brna 

17.-19.duben 2020
 
 
 
 
Aktuální slovíčka od Míry Procházky

Milí taneční přátelé!

Nový rok sice začal již před pár dny, ale my, kdo čas měříme roky školními, čas ohlédnutí a rekapitulace teprve čeká. Za pár dní se školní rok láme v půlce a tak si ohlédnutí zaslouží. Každý se můžeme ohlížet po svém. Děti se těší na pololetní prázdniny a pak na týden jarních. Učitelé jistě také rekapitulují své úsilí po svém. No, a když se já ohlédnu – vůbec nejsem zklamán. Skvělý čtyřdenní hudebně taneční maratón u příležitosti 30. narozenin Šumaváčku odstartoval novou country taneční sezónu. Pro Šumaváček jedenatřicátou. Řada víkendových i jednodenních tanečních akcí se stoupajícím počtem návštěvníků dává tušit, že se country tance opět dostávají do obliby dětí i dospělých. Doufám, že nadcházející virózo-chřipkové epidemie ,doprovázená mediální hysterií v souvislosti s novým virem z Číny, trend stoupající návštěvnosti nezastaví. Snad jen semináře ve Svratce, tento trend nepotvrzují – domnívám se, že je to špatným dopravním spojením.

A nač se můžeme těšit v novém pololetí? Podívejte se do sekce „Kalendář akcí“ na těchto webových stránkách. Každý měsíc nějaká víkendovka, o prázdninách týden s Medvědem v Loučovicích. A velkou radost mám i z toho, že se krásně rozjely semináře pro dospělé v Ivančicích, kam si již potřetí můžete v květnu přijet zatancovat. Stejně tak mě těší, že přibývají nové akce – na přelomu února a března se bude tančit v Ostravě. Do kalendáře akcí se pro jistotu podívejte i kvůli drobným změnám v ubytování na akci v Jindřichově Hradci. A v neposlední řadě se těším na dubnové setkání ve Střelicích na již třicátém CSDCTS. Čtyři haly, čtyři lektoři, třicet různých tanečních seminářů, soutěž…, zkrátka každý si tam přijde na své.

A tak mi dovolte, abych vám všem do toho druhého pololetí popřál všechno nejlepší, hodně pohody, radosti ze života a hlavně báječné zážitky na tanečním parketu!

    Míra Procházka

PS. Děkuji všem, kteří mi posílali SMSky či emaily k Vánocům i k Novému roku. Letos jsem to vypustil úplně a neodpověděl jsem takřka nikomu… Čím méně počítače a mobilu, tím více pohody. Tak mi to promiňte J.

 

 

      

 

Dole uvidíte fotky z již smazaných "Aktuálních slovíček".

 

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 
     

    

 
 

 

TOPlist