30. CSDCTS 

Celostátní setkání dětských country tanečních souborů 

Střelice u Brna 

17.-19.duben 2020
 
 
 
 
Aktuální slovíčka od Míry Procházky

 

Milí taneční přátelé!

„No nazdar!!! To to letí!“, pomyslel jsem si dneska odpoledne, když jsem se mrknul na sekci „Aktuální slovíčka od Míry“ na těchto webovkách. I děti z kroužku už si všimly, že asi poněkud nestíhám. Kdo naše stránky navštěvuje pravidelně, ví, že je to v posledních dvou letech poněkud setrvalý stav. Také nyní, když v úvodu píši o dnešním odpoledni, není to již tak docela pravda. Už devadesát minut je sobota čtvrtého května. Jelikož teprve když děti usnou, mám čas přemýšlet o práci a něco tvořit, nemohl jsem jako obvykle usnout a tak jsem po půlnoci po hodině marného převalování s hlavou plnou myšlenek vstal s tím, že něco udělám. Měl jsem sice v plánu pracovat na něčem jiném, konkrétně na uspořádání fotek, které mi přetékají z paměti počítače takovým způsobem, že ten se již téměř ani nehne a chci-li po něm nějakou aktivitu, musím ho přemlouvat – no, hodně dlouho. Jenže jak jsem uviděl otevřený dokument, kam si píši koncepty toho, co dám druhý den na webovky (protože v baráčku, kde bydlíme, internet nemám a prozatím se mu úspěšně bráním – vše důležité si doběhnu vyřídit do paneláku, kde mi internet funguje a člověk tak nemá potřebu trávit na počítači zbytečné hodiny), plány jsem přehodnotil a místo fotek píši. Protože, jak se objevuje v jedné hře Járy Cimrmana, člověk se potřebuje vykecat.

Zkrátka, když jsem si přečetl, že ještě v těchto slavných májových dnech vám přeji hezké Velikonoce, zastyděl jsem se. Ale ne zase tak moc. Dneska jsem organizoval 30. CSDCTS. Přesněji psal emaily do restaurace kvůli jídlu, do sokolovny kvůli pronájmu, lektorům kvůli výuce… No nebylo toho málo, ale už se těším. Jestli to vyjde, bude příští jubilejní ročník docela zajímavý – ale záleží na sponzorech. Letos jsme vyšli jen tak tak, mám v ohni pár zajímavých želízek, třeba vyjdou. Tak si poznamenejte do svých diářů 30. CSDCTS 17.-19. dubna 2020. Do třetice Střelice u Brna. A jak už jsem někde v minulých článcích poznamenal, budou i určité programové změny, které snad uvítáte ne-li s nadšením, tak alespoň s halasným souhlasem:--))

Mimochodem – když jsme u těch sponzorů. Chtěl bych touto cestou poděkovat prvnímu sponzorovi, který mi pomohl rozjet přípravy jiné akce začínající třicítkou – oslavy 30. narozenin Šumaváčku. Ten vznikl (no vznikl – spíš jsem ho založil a poprvé jsme se sešli) 26. září 1989. Zkrátka tančíme třicátý rok. A až ho dotančíme, bude nám třicet. Čili – jak už jsem také někde uváděl – tančíme již ve třetím státě. Začali jsme v ČSSR, pak jsme pokračovali v ČSFR a nakonec jsme skončili v ČR (doufám, že už další přesuny nebudou). A to jsme se s výjimkou přesunu tanečního místa z Loučovic do Vyššího Brodu nehnuli z místa. Pan Ing. Jan Kubík, podnikatel, starosta Loučovic a také poslanec parlamentu ČR nám poskytl jako startovací finanční injekci 10.000,- Kč. Honza je jedním ze zakládajících členů Šumaváčku a docela nám tím pomohl a hlavně mě zbavil primární tísně z toho, jak to všechno zaplatit. Ono se to nezdá, ale celá ta legrace vyjde na zhruba sto tisícovek a pak je každá kačka dobrá. Pamatujete oslavu pětadvacetin? V kulturáku viselo asi 200 nástěnek s fotkami z uplynulých let. Tehdy jsem si říkal, jestli to má vůbec smysl, jestli na ně bude někdo zvědavý. A měl jsem velkou radost, když jsem viděl, jak spousty tanečníků putují mezi konstrukcemi, na kterých nástěnky visely a prohlížejí si obrázky a čtou mé popisky. Příprava nástěnek byla děsná, mnohavečerní  práce, se kterou mi kromě Mileny (která se starala především o roční Kristinku) pomáhaly hlavně Klárka se Sabčou a s instalováním v kulturáku řada dalších dobrovolníků. Ale tím, že se tato výzdoba osvědčila, chci ji mít i letos. Takže mi před týdnem přišla zásilka fotek z jedné nejmenované firmy, které rozhodně nechci na svých stránkách dělat reklamu, neboť jejich arogantní přístup (operátorky na telefonu) je neuvěřitelný, ale jsou levní a tak jsem zatnul zuby a vypláznul bezmála pět tisíc korun za další várku fotek. Ještě pár stovek zaplatím za fotky z minulého a tohoto školního roku. A dalších několik tisíc za „jekly“ a jejich svaření, abych měl kam pověsit nové nástěnky. Nástěnky také musím dokoupit… A to je jen jedna z položek.

Zkrátka – pokud se potvrdí dosud neoficiální informace o tom, že kromě Honzovo deseti tisíc je na cestě ještě dalších dvacet (detaily prozradím po potvrzení), stále nám k hladkému průběhu oslav chybí 64.500,-- Kč. Pokud nám chcete menší či větší částkou přispět, určitě to neodmítneme. A nebráníme se ani naturálním darům – na švédské stoly při sobotní večerní oslavě (předpokládám, že členové klubu něco malého přinesou, ale základ bychom chtěli jako při minulých oslavách poskytnout my a tak bych uvítal džusy, dětské bublinky, Bohemia sekt na přípitek, dorty na oslavu a podobně), dále darům jako je případné svaření zmiňovaných „jeklů“, bezplatný odvoz věcí na výzdobu sálu a podobně. Když jsme u té výzdoby. Pamatujete? Oslavy dvaceti let probíhaly ve srubu starých osadníků (nebo alespoň tak, jak by interiér srubu třeba mohl s trochou fantazie vypadat). Čtvrtstoletí bylo mezi Indiány. No a letos bych chtěl mít z jeviště stařičkou stodolu. Nebo alespoň něco, co by ji mohlo připomínat. A tak se ptám, máte něco stylového, co byste nám do stodoly mohli zapůjčit? Od cepu po žebřiňák.

Ale to jsem trochu utekl od tématu. Zkrátka zatímco přes den se starám o děti, vařím, myji nádobí, mažu neštovice, vyrábím gee-haw whimmididly, na které si pak s Kristinkou a Mirečkem hrajeme a k tomu zpíváme, po nocích chystám to, co nás čeká. Kromě dvou velkých a pro mne (a snad nejen pro mne) významných třicítkových akcí teď dolaďuji seminář pro dospěláky a nejpokročilejší děti v Ivančicích, léto s Medvědem v Loučovicích a k tomu chystám tanečky na červnový Rozsochatec.

Tak doufám, že jste se v mých myšlenkových vírech krátce před svítáním neztratili a pokud ano, tak si z toho nic nedělejte. Důležité je, abyste věděli, že vše podstatné najdete v sekci „Kalendář akcí“, abyste věděli, že potřebujeme docela akutně sponzory a hlavně to nejdůležitější – že se na vás těším, až se potkáme na tanečním parketu!

Hezké jarní dny vám přeje

  Míra Procházka

      

 

 

. . . . . . . .

 

Následující řádky ještě nějakou dobu na těchto stránkách ponechám, protože jsou pro nás opravdu důležité. Prosím, mrkněte na ně a až si budete kupovat něco přes internet, vzpomeňte si na nás. Díky.

Míra Procházka

(Napsáno 15. prosince 2017, ale stále platné.) Škoda, že jsem Šumaváček do GIVT.CZ přihlásil až teď a ne o měsíc dřív, když jsme všichni pomáhali Ježíškovi pořídit dárky a mnozí právě přes internet. Jenže teprve včera mi volal operátor této firmy s nabídkou. V rámci možností jsem si tuto firmu prolustroval, a jelikož nejevila známky podvodné společnosti, rozhodl jsem se Šumaváček do tohoto portálu přihlásit. Jestli nám chcete nejen před Vánoci, ale i příští rok finančně pomoci a přitom Vás to nebude stát ani korunu, zkuste nakupovat právě přes portál GIVT.CZ. Zastupují mnoho set e-shopů, včetně takových, jako mall.cz, deichmann.cz, levneucebnice.cz a spoustu, spoustu dalších. Nakupování na tomto portálu je velice jednoduché (kdo mě zná, jaký jsem počítačový antitalent, ví, že pokud napíši „velice jednoduché“, je to pravda). Pokud chci nakoupit přes internet, zadám GIVT.CZ, na titulní straně mrknu, jestli můj oblíbený eshop zastupují (jejich abecední seznam najdu v okénku „Nakupuji na“…), v kolonce (či okénku) „Přispívám na“ zadám toho, komu chci přispívat (čili square dance club šumaváček, spolek) a pak už nakupujete na svém oblíbeném eshopu, jak jste zvyklí. Nezaplatíte ani korunu navíc. GIVT.CZ dostává od eshopu provizi za zprostředkování obchodu a o tuto provizi se půl na půl dělí s neziskovkou, kterou chce podpořit.

 

Proto prosím, pokud ještě přes GIVT.CZ nenakupujete pro někoho jiného, zkuste to pro nás. Zkoušel jsem to a skutečně ceny nejsou navýšené.

 

Pokud Vás zajímá, nač příspěvky od této společnosti použijeme, pak vězte, že to bude CSDCTS ve Střelicích.

 

Díky a krásné těšení na Ježíška!

 

         Míra Procházka

 

Dole uvidíte fotky z již smazaných "Aktuálních slovíček".

 

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 
     

    

 
 

 

TOPlist