30. CSDCTS 

Celostátní setkání dětských country tanečních souborů 

Kdy a kde?

Nechte se překvapit!

 
 
 
 
Aktuální slovíčka od Míry Procházky

 

Milí taneční přátelé!

Jaký bude? Co na nás chystá? Ano, správně tušíte, že píši o novém školním roce, který již zítra začne. Loni jsem byl nadšený, tato novoroční slovíčka byla na šest stránek. Dnes nevím, co dřív, naplno se věnuji propagaci, ale blbě se pracuje, když člověk neví, zda z toho bude nějaký užitek. Vzhledem ke koro situaci se těžko plánuje, úředníci mění názory ze dne na den. Omezím se tedy na pár řádek.

Zřejmě již dnes oholím svůj bujný vous, který pěstuji od 9. března. Řekl jsem, že teprve až půjdu opět do práce, budu opět v civilizované podobě. Výjimkou byly Ivančice, kdy jsem po resekci osmičky neměl náladu na holení a Jessica mou vizáž pregnantně vystihla, že prý jsem něco mezi vodníkem a sněžným mužem. Jenže už za týden mám první školní pořady, takže fousy musí dolů. Představa, že by se Rumcajse kříženého s čertem děti bály, se mi nezamlouvá.

No a tancování? Už se strašně těším za mikrofon. Protože mi to chybí. A také proto, že mi po posledním půlroce docela chybí finance… Jelikož většina mých aktivit probíhá v tělocvičnách škol, jsem závislý na přístupu jednotlivých ředitelů. Někteří jsou v pohodě a objednávají si školní pořady a plánují akce, jiní se bojí a zakazují vše. Nemám jim to za zlé. Prostě se bojí. Nemám jim to za zlé.

A kde se můžeme potkat v nejbližších dnech? Máme přihlášených pět čtverylek na akci s Medvědem v září v Loučovicích. Těšit se můžeme i na tradiční country pro dospělé v říjnu v Bludově. Řada akcí je v jednání. Chodí žádosti o školní pořady. Teď tedy záleží jen na bacilovi, co si vymyslí a na vládě, co nedomyslí. Mimochodem – dodnes čekám na ošetřovné za květen, nejednu stokorunu jsem provolal – na MPO mi řeknou, že mě s úředníky nesmí spojit a mám si zavolat na korolinku 1212, že ji pro tyto případy zřídili. Když na ni zavolám, prý mi nic neřeknou, neboť nejsou z MPO. No povím vám - neuvěřitelnej bordel… Na emaily reagují po dlouhé době a výsledek – ani se neptejte… V době, kdy byl člověk šest měsíců takřka bez příjmů, s výjimkou almužny od státu, se i těch pár státem zadržovaných korun hodí. Hlavně, že v televizi OSVČ vypadají jako vyžírkové, kteří jsou ve vatě díky tomu, co jim stát dává. Že pětadvacítka nebyla za měsíc, ale za padesát dní, to už nezdůrazní…

Tak si užijte začátek školního roku, snad nám vydrží déle, než ten loňský. Doufám, že se setkáme na tanečním parketu dřív, než nám to zase zatrhnou.

   Krásný závěr léta a začátek nové taneční sezony Vám přeje

       Míra Procházka

 

 

 

  

A ještě přikládám pár obrázků z toho, jak jsme se měli během koroprázdnin.

  

Mikroskop nás baví. Otevírá se nám úplně nový svět...

Obrázky z výprav za poznáním.

Nahoře: Zvědavě vykukující larvičky chrostíků ze své schránky.

Dole: Další dva chrostíci, dřípatka horská, poznali jste larvu vážky? A ještě sýkora uhelníček a jeden pavouček.

  

    

Bobři jsou hodně pracovití.

Bobří hráz.

Když objevujeme zaniklé osady nalézáme krásná místa.

No není nádherná?

Bylinky a sazeničky ve verandě.

Ten bobr se nemohl rozhodnout, kde bude hlodat...

 

O svatojakubské noci jsme nasbírali devatero kouzelných bylin, uvařili kouzelný čaj, zapálili slavnostní táborák (byť jen ve stolním provedení) a pak jsme si hezky vyprávěli.

Fešanda z vyrovnávačky.

Otakárek fenyklový

 

Pijavku koňskou zná každý, ale už jste viděli splešťuli blátivou? Ano, tu, co znáte z Ferdy a ze Včelích medvídků.

Mladí hydrobiologové v akci.

 

 

 

Dole uvidíte fotky z již smazaných "Aktuálních slovíček".

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 
     

    

 
 

 

TOPlist