29. CSDCTS 

Celostátní setkání dětských country tanečních souborů 

Střelice u Brna 

12.-14.duben 2019
 
 
 
 
Aktuální slovíčka od Míry Procházky

Milí taneční přátelé!

No a je to… Noc už má blíž k ránu, než k půlnoci, sedím u klávesnice a píši. Už chvíli je prvního září. Datum, kdy jsem nechával vždy volný průběh emocím, nostalgii, sentimentu i radosti. Letos na to nějak není čas… Zase jedny prázdniny za námi… Jedny z nejhektičtějších. Tři taneční akce, zahrada, barák, přesněji jeho přebudovávání a k tomu takřka nepřetržitá starost o děti.  Vymýšlet program, aby nezlobily, něco se naučily. Učit hodiny, uzly, poznávat kytičky, stromy, vymýšlet pohádky. Dělat indiánské čelenky, luky, péct na ohni „bizony“. Co na tom, že ještě nedávno chrochtali někde ve velkovepříně. Návštěvy divadel, zoologických zahrad, rozhleden, muzeí (v některých vás povozí na koních), záchranné medvědí stanice, hradů, zámků, výstav, poutí, ale i úplně normálních a krásných lesů plných hub, jezer a řek plných ryb, čekajících jen na náš prut s háčkem, luk s nepřeberným množstvím motýlů a květin, vyběhnutí s koloběžkou a šlapacím traktorem a to vše zpestřené stavěním hrází na potůčkách, házením žabiček z placáků, trefováním šiškami do stromů, svezení vláčkem či autobusem či výrobou praku a jeho zkoušením. Mám radost z Kristinky, kterou příroda baví, zkoumá vše, co se v ní najde. A Mireček, když ji vidí, snaží se poznávat krásy světa také. Byť po svém. Zatímco Kristinka přinese chcíplého komára, abychom si ho pod mikroskopem důkladně prohlédli, Mirečkovo největší zábavou jsou bobky. Kozí, králičí, nezáleží na velikosti ani tvaru. Stačí chvilka nepozornosti a už mi nějaký přináší, nejlépe, abych ho ochutnal. Naštěstí je zvyklý, že dokud nedovolím cokoli z přírodnin pozřít, sám to také nejí.

 

Dneškem, či spíše již včerejškem, skončila devětadvacátá taneční sezóna Šumaváčku. Byla fajn. Jezdili jsme po akcích, hlavně s těmi pokročilejšími – méně zkušení se do výjezdů tentokrát příliš nezapojovali. Pořádali jsme jednu akci za druhou. Pro děti i pro dospělé, jsem rád, že zájem o mé callerské aktivity stoupá nejen u dětských souborů, ale i u dospělých. A že na našich akcích výrazně přibývá zahraničních tanečníků. Po taneční i callerské stránce jsem si na nedostatek aktivit skutečně stěžovat nemohl. A bavilo mě to…

 

Před námi je třicátá taneční sezóna Šumaváčku. Už se na ní těším. Kdo byl někdy na mateřské, ví, o čem píši. Vystřídat plenky, vaření, koupání,…..za tahání aparatury, ujetí mnoha set kilometrů, odučení spousty hodin, vstávání ve čtyři ráno – může být – díky babičce přijedší z Kadaně a starající se pár dní o robátka – kupodivu docela odpočinkové.

No, a protože mám za sebou „přípravný týden“, kdy jsem se takřka neutrhl od počítače a řešil stejně jako většina z návštěvníků těchto stránek, tedy pedagogů, vše nezbytné pro příští rok, jsem docela rád, že to nejnáročnější období snad právě končí.

 

A tak mi dovolte, abych nám všem, kantorům, vedoucím kroužků, callerům, pořadatelům, porotcům, školníkům, tanečníkům, sponzorům, i všem ostatním, popřál co nejbáječnější nový školní rok, plný pohody, zdraví, ale hlavně hodně radosti z country tancování. Přátelé, krásné dny!

Míra Procházka

 

. . . . . . . .

 

 

Následující řádky ještě nějakou dobu na těchto stránkách ponechám, protože jsou pro nás opravdu důležité. Prosím, mrkněte na ně a až si budete kupovat něco přes internet, vzpomeňte si na nás. Díky.

Míra Procházka

(Napsáno 15. prosince 2017, ale stále platné.) Škoda, že jsem Šumaváček do GIVT.CZ přihlásil až teď a ne o měsíc dřív, když jsme všichni pomáhali Ježíškovi pořídit dárky a mnozí právě přes internet. Jenže teprve včera mi volal operátor této firmy s nabídkou. V rámci možností jsem si tuto firmu prolustroval, a jelikož nejevila známky podvodné společnosti, rozhodl jsem se Šumaváček do tohoto portálu přihlásit. Jestli nám chcete nejen před Vánoci, ale i příští rok finančně pomoci a přitom Vás to nebude stát ani korunu, zkuste nakupovat právě přes portál GIVT.CZ. Zastupují mnoho set e-shopů, včetně takových, jako mall.cz, deichmann.cz, levneucebnice.cz a spoustu, spoustu dalších. Nakupování na tomto portálu je velice jednoduché (kdo mě zná, jaký jsem počítačový antitalent, ví, že pokud napíši „velice jednoduché“, je to pravda). Pokud chci nakoupit přes internet, zadám GIVT.CZ, na titulní straně mrknu, jestli můj oblíbený eshop zastupují (jejich abecední seznam najdu v okénku „Nakupuji na“…), v kolonce (či okénku) „Přispívám na“ zadám toho, komu chci přispívat (čili square dance club šumaváček, spolek) a pak už nakupujete na svém oblíbeném eshopu, jak jste zvyklí. Nezaplatíte ani korunu navíc. GIVT.CZ dostává od eshopu provizi za zprostředkování obchodu a o tuto provizi se půl na půl dělí s neziskovkou, kterou chce podpořit.

 

Proto prosím, pokud ještě přes GIVT.CZ nenakupujete pro někoho jiného, zkuste to pro nás. Zkoušel jsem to a skutečně ceny nejsou navýšené.

 

Pokud Vás zajímá, nač příspěvky od této společnosti použijeme, pak vězte, že to bude CSDCTS ve Střelicích.

 

Díky a krásné těšení na Ježíška!

 

         Míra Procházka

 

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
     

    

 
 

 

TOPlist